Porady

Usprawnij działanie salonu samochodowego z Dealer Management System

Odkryj Microsoft Dealer Management System (DMS), kompleksowe oprogramowanie, które rewolucjonizuje zarządzanie sprzedażą samochodów. Rozwiązanie bazuje na najnowszej technologii Microsoft. Integruje system ERP Dynamics 365 Business Central z funkcjami dedykowanymi stricte dla salonów samochodowych​​.

Programowe wsparcie dla dealerów samochodów

Z oprogramowaniem Microsoft Dealer Management System, salony samochodowe zyskują elastyczne i kompleksowe narzędzie, które ułatwia obsługę klienta i kontrolę procesów biznesowych. System integruje funkcje Dynamics 365 Business Central, oferując skuteczne zarządzanie zamówieniami, serwisem, finansami i komunikacją z dostawcami​​.

Kluczowe obszary systemu:

  • Sprzedaż samochodów;
  • Komunikacja z producentami;
  • Ewidencja pojazdów;
  • Zarządzanie finansami;
  • Części zamienne;
  • Serwis i przeglądy;
  • Business Intelligence;
  • CRM.

Sprzedaż i Ewidencja Pojazdów

Uprość zarządzanie sprzedażą nowych i używanych pojazdów z Microsoft Dealer Management System. Narzędzie umożliwia szybkie i proste przygotowanie oferty oraz planowanie wydań pojazdów. Opcja ustawienia powiadomień dla sprzedawców sprawi, że będą wiedzieć jakie kroki podjąć i kiedy kontaktować się z konkretnym klientem. Dzięki systemowi ewidencji pojazdów opartemu na numerach VIN masz szybki dostęp do pełnej historii samochodu​​​​. W ciągu chwili widzisz wszystkie naprawy i przeglądy serwisowe.

Komunikacja z Producentami i Zarządzanie Finansami

DMS umożliwia efektywną wymianę danych z producentami samochodów oraz oferuje zaawansowane narzędzia do zarządzania finansami. Masz dostęp do aktualnych danych finansowych, a raportowanie może odbywać się w czasie rzeczywistym​​​​. Dzięki temu możesz szybko reagować na zmiany i efektywnie zarządzać finansami. Zamówienia zakupu, odnawianie stanów magazynowych czy aktualizacja statusów zamówienia są zautomatyzowane.

Części Zamienne i Serwis

Zoptymalizuj zarządzanie częściami zamiennymi i procesy serwisowe. Microsoft Dealer Management System oferuje narzędzia do zarządzania zapotrzebowaniem, zamówieniami i magazynowaniem części, a także umożliwia zarządzanie całym cyklem posprzedażowym, od umów serwisowych po fakturowanie​​​​. Rozwiązanie przechowuje informacje o stanach magazynowych, rezerwacjach części oraz serwisie. System wspiera w zachowaniu najwyższych standardów obsługi posprzedażowej,

Business Intelligence i CRM

Skorzystaj z zaawansowanych analiz biznesowych i funkcji CRM, które umożliwiają przekształcanie danych w wiedzę biznesową i efektywne zarządzanie relacjami z klientami. DMS oferuje narzędzia do segmentacji klientów i analizy ich potencjału sprzedażowego​​​​.

Warto podkreślić możliwości w zakresie dostosowania oprogramowania do indywidualnych potrzeb konkretnego salonu. Aktualizacje systemu mogą być przeprowadzane automatycznie. To kompleksowe rozwiązanie wspierające Twoją działalność w branży motoryzacyjnej. Skontaktuj się z Nav24, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy wspomóc Twój biznes.

Podsumowanie

Microsoft Dealer Management System to więcej niż oprogramowanie ERP. To platforma dedykowana dla sieci sprzedaży samochodów z dedykowanymi funkcjami. Pozwala na efektywną pracę, a dzięki automatycznym aktualizacją możemy nie martwić się o aktualną wersję.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy do “Usprawnij działanie salonu samochodowego z Dealer Management System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *